Ник Кириос поднесе изненадата на Мастърса в Синсинати, след като успя да отстрани бъдещия номер 1 Рафаел Надал от турнира в Синсинати. Австралиецът се класира на полуфнал, след като се наложи с 6:2, 7:5 на водача в схемата за 1 час и 20 минути на корта. Това бе и 100-ата победа в актива на Кириос.

Още в първия сет световният номер 23 поведе убедително с 4:0 над Матадора след два затвърдени пробива. Така частта завърши едва след 25 минути игра, като Кириос успя лесно да я затвори.

Във втората Кириос проби при 3:2. В деветия гейм Надал успя да спаси положението след два мачпойнта и да вземе подаването. Веднага след това Матадора върна пробива за 5:5, но австралиецът на бързо поведе с нов брейк на нула. В решаващия гейм Кириос не допусна грешка, след като поведе с 40:15 и затвори мача.

Кириос ще се изправи срещу Давид Ферер на полуфинал. Испанецът достигна до полуфиналната фаза на турнира, след като победи Доминик Тийм с 6:3, 6:3.