Защитаващият титлата си Иво Карлович (Хърватия) се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в колумбийската столица Богота с награден фонд 727 хиляди долара.

Поставеният под номер 2 Карлович надделя над четвъртия в схемата Радек Щепанек (Чехия) с 6:4, 3:6, 6:4 след 103 минути игра. 210-сантиметровият хърватин наниза 22 аса за осмата си победа в осем мача в турнира. Карлович и Щепанек, които са двама от тримата играчи в топ 100 на световната ранглиста, родени през 70-е години на миналия век, направиха вълнуващ и интересен мач.

Чехът загуби първата част, но след това взе 17 от първите 21 точки във втория сет, поведе с 3:0 и запази аванса си, за да изравни резултата. Късен пробив в третата част все пак донесе успеха на 35-годишния Карлович. Хърватинът, който е 29-и в света в момента, ще търси шеста титла в кариерата си срещу участващия с "уайлд кард" Бърнард Томич (Австралия).

Бившият номер 27 в класацията на АТП Томич пласира 21 аса и надделя в драматичен двубой над осмия поставен Виктор Естрея Бургос (Доминиканска република) със 7:6(2), 6:7(5), 7:6(5) след 2:47 часа игра. 21-годишният австралиец падна до 124-ото място в световната ранглиста, след като през януари претърпя двойна операция на хълбока. 33-годишният Естрея Бургос, 92-и в света, изигра най-силния турнир в кариерата си и за първи път достигна до полуфинал на ниво АТП./БТА