Няколко дни, след като постигна първата си АТР победа като 39-годишен, Иво Карлович постигна още по-впечатляващо постижение. На четвъртфиналите в Хюстън доктор Иво победи фаворита Ник Кириос с 3:6, 6:2, 6:3 и по този начин се превърна в най-възрастния тенисист, достигнал до АТР полуфинал след Джими Конърс през 1993-а в Сан Франциско.

"Това е голяма победа. Досега бях загубил всеки мач срещу него", сподели Карлович, който е шампион в Хюстън от 2007-а. "Много съм щастлив, че победих."

Карлович ще има възможност да стане и най-възрастният финалист от Кен Розуел, който през 1977-а печели титла в Хонг Конг на 43 години. За целта хърватинът ще трябва да победи американеца Тенис Сандгрен. Осмият поставен успя да направи впечатляващ обрат и да отстрани клей специалиста Гуидо Пея с 4:6, 7:5, 6:3 след над 2 часа на корта.

Пея сервираше за мача при 6:4, 5:4, но световният №56 проби в два последователни сервис гейма на съперника, след което направи още два брейка в решителната част.

В същото време в другия полуфинал ще се срещнат двама американци - Тейлър Фриц и Стив Джонсън. В изцяло американски трисетови сблъсъци Фриц победи Джак Сок с 6:3, 3:6, 6:4, а Джонсън направи същото с Джон Иснър - 7:6(4), 4:6, 7:6(5).