Миналогодишният финалист Аслан Карацев отпадна във втория кръг на АТР 250 тенис турнира в Белград. Поставеният под номер 4 в схемата пуснак загуби от германеца Оскар Оте със 7:4(4), 1:6, 3:6 за 2:21 часа.

28-годишият Карацев допусна три пробива във втория сет и един в осмия гейм на третата част. Той достигна до финала на турнира през миналата година, където загуби от италианеца Матео Беретини, който не защитава титлата си, тъй като се възстановява от контузия на ръката.

На четвъртфиналите Оскар Оте ще играе срещу шестия поставен Фабио Фонини. Италианецът елиминира Аляж Бедене (Словения) с 6:2, 6:3.

В същото време вторият в схемата Андрей Рубльов се класира за четвъртфиналите. Руснакът победи в оспорван мач представителя на Чехия Иржи Лехечка с 4:6, 7:6(1), 6:2 за 2:09 минути.

Лехечка направи пробив в седмия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част двамата печелеха подаванията си, а в тайбрека Рубльов доминираше и загуби само една точка. В решителния трети сет руснакът взе подаването на съперника си два пъти и затвори срещата с втория си мачбол.

На четвъртфиналите Рубльов ще играе с победителя от двубоя между Холгер Руне (Дания) и Таро Даниел (Япония).