Даниил Медведев изненадващо отпадна от турнира в Хале. В двубой от първия кръг поставеният под №1 руснак загуби драматично с 6:7 (6), 3:6 срещу представителя на домакините Ян-Ленард Щруф.

Германецът елиминира заемащия втора позиция в световната ранглиста Медведев при третия си мачбол след 93 минути на корта. Във втория кръг Щруф ще се изправи срещу квалификанта Маркос Джирон от САЩ.

Медведев допусна два пробива във втората част на двубоя срещу Ян-Ленард Щруф, след като беше загубил драматично тайбрека в първия сет.

Кей Нишикори и Филип Колшрайбер също постигнаха победи на турнира в Хале, който е подгряващ преди началото на "Уимбълдън". Японецът Нишикори отстрани Рикардас Беранкис след три сета - 6:3, 2:6, 6:2, докато представителят на домакините, участващ с "уйалд кард", Колшрайбер се наложи с 6:4, 6:3 срещу Юри Родионов от Австрия.

Десеткратният шампион Роджър Федерер достигна до втория кръг в Хале в подготовката си за започващото на 28 юни Открито първенство на Великобритания.