Най-голямата изненада в третия ден на Мастърса в Индиън Уелс може да помогне по пътя на Григор Димитров към четвъртфиналите на силния турнир.

Тя стана факт, след като шестият в схемата Марин Чилич загуби в три сета от американския талант Тейлър Фриц – 6:4, 5:7, 4:6.

Хърватинът продължи с неубедителната си игра през 2017 и не успя да намери точните решения срещу младока, въпреки че водеше със сет и пробив във втория.

Именно Чилич изглеждаше като най-вероятен съперник за Григор на осминафиналите. Така обаче пътят за българина към топ 8 изглежда открит. За целта обаче той ще трябва първо да се справи с Джак Сок в третия кръг, а след това и с победителя от мача между непоставените Фриц и Малек Джазири.