Номер 2 в схемата Иво Карлович (Хърватия) се класира за финала на турнира по тенис на трева в Нюпорт (САЩ) с награден фонд 549230 долара. Карлович наниза 14 аса при победата си над четвъртия поставен Джак Сок (САЩ) със 7:6(3), 6:4 за 83 минути.

Хърватинът губеше с 1:4 в първия сет, който спечели след тайбрек. Във втората част той направи решителен пробив в десетия гейм. На финала Карлович ще играе срещу Раджийв Рам (САЩ), който надделя над Джон-Патрик Смит (Австралия) с 6:4, 7:6(4) за 83 минути.

31-годишният Рам, който е специалист на двойки, достига до финала в Нюпорт за втори път в кариерата си, след като през 2009 година спечели титлата. Това е й негов единствен трофей на трева от АТП.

"Обичам този турнир и този град. Щастлив съм, че ще играя на финала", каза американецът. Иво Карлович ще търси седма титла в кариерата си. Миналата година на финала тук той загуби от Лейтън Хюит./БТА