Роджър Федерер се присъедини към Григор Димитров и Рафа Надал на четвъртфиналите на Шанхай.

Маестрото мина без никакви проблеми през двубоя си срещу Александър Долгополов като за час и една минута игра победи украинеца с 6:4, 6:2.

Двубоят започна с пробив още в първия гейм, а той бе достатъчен за успеха в първата част. В нея швейцарецът бе перфектен на сервис гейм като единствените проблеми бяха в 10-ия, когато Долгополов имаше брейкбол за 5:5, но ФедЕкс я отрази и затвори частта.

Във втората част Федерер повиши още повече оборотите и стигна до пробив за 3:2. Седмият гейм бе истински маратон, в който фаворитът реализира втория си шанс за пробив, след което на свой сервис се възползва от първия си мачбол за 6:2.

На четвъртфиналитеФедерер ще играе с Ришар Гаске, който победи трудно сънародника си Жил Симон след 7:5, 6:7(5), 6:3.