Шампионът от 2007 година Иво Карлович (Хърватия) отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Хюстън с награден фонд 583585 долара.

40-годишният Карлович загуби от представителя на домакините Райън Харисън с 3:6, 4:6 за 57 минути.

Ветеранът пласира 11 аса, но допусна по един пробив в средата и на двата сета, което се оказа решаващо.

Друг бивш победител Марсел Гранойерс (Испания) стартира с успех с 6:2, 4:6, 6:2 над поставения под номер 5 полуфиналист от миналия сезон Тейлър Фриц (САЩ) след почти два часа игра.

32-годишният Гранойерс, който спечели титлата през 2008 година, направи серия от пет поредни гейма, за да поведе с 5:1 в решаващия трети сет по пътя си към крайния успех.

Така за място на четвъртфиналите той ще срещне австралиеца Бърнард Томич, който елиминира друг представител на домакините Денис Кудла със 7:6(8), 7:5.

Норвежецът Каспер Рууд дебютира с победа в Хюстън след 7:6(7), 6:4 над боливиеца Уго Дейиен.

Рууд навакса изоставане от 2:4 гейма в първата част, а в тайбрека отрази и сетбол при 5:6 точки. След това той проби за 3:2 и до края запази преднината си.

Любопитното е, че бащата на скандинавеца Кристиан е победител в турнира през 1996 година, когато обаче надпреварата не е част от Тура на АТП.

Каспер Рууд ще играе във втория кръг срещу поставения под номер 4 Райли Опелка (САЩ), който почиваше на старта.

Чилиецът Кристиан Гарин пък се наложи над уругваеца Пабло Куевас 4:6, 6:4, 6:2 и за място на четвъртфиналите ще срещне номер 2 Жереми Шарди от Франция. /БТА