Аржентинецът Хуан Монако се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Барселона, след като се наложи с 6:0, 7:6 (11) над 10-ия в схемата Жереми Шарди.

Началото на мача по никакъв начин не предвещаваше тежката битка във втория сет. Монако имаше тотално превъзходство над французина, който бъркаше прекалено често от основната линия.

В следващата чест обаче събитията започнаха да се развиват гейм за гейм, което логично доведе нещата до тайбрек. В него Монако трябваше да отрази четири точки за спечелване на сета, преди на свой ред да затвори мача с 13:11 за час и 42 минути.

Квалификантът Дмитрий Турсунов пък не успя да продължи с чудесата и след като отстрани 5-ия в света Давид Ферер във втория кръг, отпадна от бразилеца Томас Белучи с 6:4, 1:6, 3:6. За 16-ия в схемата това е първи четвъртфинал от турнира в Москва през миналата година, където загуби на финала от Андреас Сепи.