Руснакът Карен Хачанов отстрани Кей Нишикори от турнира в Хале за втора поредна година, след като победи с 6:2, 6:2 в мач от втория кръг на надпреварата.

Преди година Хачанов надви японския номер 1 във втория кръг, а днес не му остави никакви шансове за реванш.

36-ят в света руснак бе много солиден на собствен сервис, като отрази единствената възможност за пробив, отворила се пред Нишикори, а от своя страна взе подаването на съперника си по два пъти във всеки сет, за да стигне до чистата победа след час и седем минути игра.

"Направих твърде много непредизвикани грешки. Той игра добре, но нищо специално. Аз не можех да вкарам първия си сервис и трябваше да стоя по назад на основната линия. Имам нужда от още тренировки преди Уимбълдън", призна Нишикори.

На четвъртфиналите Хачанов ще се изправи срещу четвъртия поставен в схемата Роберто Баутиста Агут, който надви Робин Хаасе с 6:4, 7:5. /БТА