Световният номер 1 Роджър Федерер започна похода си към рекордна 10-та титла от турнира в Хале с победа над словенеца Алиаз Бедене с 6:3, 6:4. 36-годишният швейцарец имаше нужда от час и 11 минути, за да стигне до чистия успех.

Федерер сервира много солидно през целия двубой, като загуби само осем точки при своите подавания и проби по веднъж съперника си в двата сета. За носителя на 20 титли от Големия шлем това бе 17-та поредна победа на трева.

Федерер преследва своята 99-та титла от Тура в Хале, като ще трябва да стигне до нея, ако иска да запази първото си място в световната ранглиста.

Във втория кръг той ще се изправи срещу французина Беноа Пер, който победи Стив Джонсън със 7:5, 7:6 (5).

В същото време финалистът от предишните два сезона Александър Зверев отпадна в първия кръг.

Поставеният под номер 2 Зверев загуби от хърватина Борна Чорич с 1:6, 4:6.

21-годишният Чорич взе 11 от първите 13 гейма срещу третия в световната ранглиста представител на домакините в мача по пътя си към успеха за 85 минути.

Хърватинът, 34-и в класацията на АТП, можеше да стигне и по-рано до победата, но пропусна по един мачбол в осмия гейм, когато сервираше, както и в деветия гейм на втория сет./БТА