Ветеранът Томи Хаас продължи с прекрасното си представяне през тази година и конкретно на Ролан Гарос, след като победи Михаил Южни с 6-1, 6-1, 6-3 и се класира за четвъртфиналите на турнира за първи път в своята кариера.

Опитният германец не показа признаци на умора от маратонския си мач срещу Джон Иснър преди два дни, който завърши след 10-8 в полза на Хаас в решителния пети сет. 35-годишният тенисист тотално доминираше играта на корт "Сюзан Ленглен" и успя да пробие цели осем пъти своя съперник, като реализира 25 печеливши удара и допусна 18 непредизвикани грешки.

Добрата новина за Хаас е, че той имаше нужда от само час и 24 минути, за да стигне до успеха и ще има време да се възстанови до четвъртфиналите, където ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович или своя сънародник Филип Колшрайбер. /БГНЕС