Руснакът Игор Куницин поднесе голямата изненада в първия кръг на турнира по тенис в Хюстън с награден фонд 436 хиляди долара, след като отстрани поставения под номер 2 Томи Хаас (Германия).

Куницин стигна до успеха с 5:7, 6:4, 6:4 за 2:48 часа срещу шампиона от 2004 година.

Хаас обърна първия сет от 1:4, а във втория пропусна три брейкбола от 40:0 в седмия гейм при 4:3 в своя полза. Руснакът изравни и веднага след това проби съперника си, след което отново се справи при собственото си подаване за 6:4.

Германецът, който допусна общо 12 двойни грешки, загуби и третия сет с 4:6, а с това и мача.

Куницин пък ще срещне във втория кръг Серхио Ройтман от Аржентина, който се справи с представителя на домакините Джон Иснър с 3:6, 7:6(6), 6:3.

Шампионът от 2006 година Марди Фиш (САЩ) стартира с победа. Поставеният под номер 3 американец се справи с германеца Райнер Шютлер със 7:6(4), 6:3.

Петият Аугустин Калери (Аржентина) се справи с Винс Спейдя (САЩ) с 6:4, 6:3, а седмият поставен Марсел Гранолерс-Пуйол (Испания) се нуждаеше само от 52 минути за успеха с 6:2, 6:0 над Ернестс Гублис от Латвия.