Българската звезда Григор Димитров със сигурност ще запомни само с хубаво 23-ия си рожден ден. След успеха си над Томи Хаас в четвъртфиналите на сингъл, сега той се класира и на полуфиналите в турнира на двойки.

Гришо и партньорът му Лукаш Росол се справиха с Марин Чилич (Хърватия)/Сантяго Гонсалес (Мексико) след 4:6, 6:4, 10:8 за близо час и половина игра.

В първия сет хърватинът и мексиканецът взеха ранна преднина с един пробив и поведоха с 3:1. Те доведоха резултата и до 5:3, след което затвориха сета при 6:4.

Вторият сет започна перфектно за Григор и Росол. Те започнаха с ранен пробив и поведоха с 2:0, но съперниците им изравниха. Едва в последния гейм хасковлията и чехът пробиха отново и изравниха за 1:1 сета.

Така се стигна до шампионски гейм, в който след равенство до 8:8 точки, Димитров и Росол взеха последните две точки и се класираха за полуфинала.

Там те ще спорят за място във финала с холандеца Робин Хаазе и испанеца Фелисиано Лопес.

Росол и Димитров спечелиха 41750 евро от наградния фонд на турнира и 360 точки за световната ранглиста при двойките.