Григор Димитров загуби от австриеца Доминик Тийм в два сета 5:7, 2:6 на четвъртфинала в Акапулко.

Пред погледа на приятелката си Никол Шерцингер, която го подкрепяше от трибуните, българинът се бори с 15-ия в ранглистата австриец, но имаше срещу себе си безпогрешен компютър, който не му позволи да спечели.

И в двата сета Григор загуби първия гейм, в който той сервираше. В средата на първия нашият тенисист все пак успя да върне пробива и да изравни, но в края на сета отново допусна пробив и загуби с 5:7.

Точно по същия сценарий нашият допусна пробив в началото на втория сет, но след това не съумя да го върне, а допусна и втори.

В крайна сметка безпогрешната игра на Тийм му донесе победата с 6:2 във втория сет, а с това и класирането за полуфинала в Акапулко. Григор Димитров бе дотук в турнира.

Никол Шерцингер

източник: twitter.com/PortalNicole

Проследихме мача на живо, който се разви така

Първи сет

Доминик Тийм спечели първия гейм в сета и поведе с 1:0. За съжаление след пробива астриецът взе на нула и втория гейм, за да поведе с 2:0.

С много труд Григор Димитров успя да спечели своя сервис и да запише първи гейм за себе си - 1:2. Осем минути бяха нужни на българина, за да спечели подаването си.

Григор Димитров напрегна усилия и успя да върне пробива и по този начин да изравни резултата в първия сет - 2:2.

Григор очевидно преодоля напрежението в самото начало на мача и вече поведе в резултата - 3:2.

Доминик Тийм успя да спре устрема на Димитров и изравни резултата - 3:3.

Макар и трудно, Григор успя да вземе своя сервис и поведе с 4:3.

Ново равенство в резултата - 4:4.

Григор Димитров поведе с 5:4 при своя сервис гейм и има шанса да затвори първия сет в своя полза в следващия гейм.

Равностойната битка продължава, резултатът отново е изравнен - 5:5.

Пробив в полза на Тийм след много оспорван гейм и дълги разигравания. За съжаление Гришо го загуби - 5:6 в първия сет и възможност за австриеца да затвори в своя полза първия сет.

Тийм спечели първия сет със 7:5.Австриецът играе много стабилно, Григор също, но с малко везните се наклониха към Тийм.

Втори сет

Лошо! Пак пробив във вреда на Григор на старта на втория сет. В изблик на ярост след 0:1 той счупи ракетата си и бе освиркан от част от публиката.

Австриецът не сгреши при своя сервис-гейм и поведе с 2:0 във втория сет.

Във втория сет мачът засега се развива по същи сценарий като в първия - Григор намали на 1:2 с доста усилия.

В първия обаче Григор успя тук да върне пробива, а сега не успя и губи с 1:3.

Григор се закачи в сета, спечели своя сервис, но губи с 2:3.

Димитров се бори много, изравни от 0:40, но в крайна сметка безпогрешният Тийм пак спечели и води с 4:2.

Втори пробив в полза на Тийм и той е на прага да спечели мача - 5:2 във втория сет.

Няма пропуск в играта на Тийм, който спечели втория сет с 6:2, а с това и мача с 2:0 сета. Григор беше дотук в Акапулко, австриецът е на полуфинал.