Григор Димитров продължава с убедителното си представяне в Истанбул. Българинът се класира за полуфиналите, след като елиминира Иван Додиг. Българската звезда се наложи с 6:4, 6:3 и така вече чака съперника си за следващата фаза.

Димитров доминираше през цялата среща, макар и някои дребни грешки, а след успеха си затвърди с още по-голяма сила доминацията си над хърватския си опонент. От общо четири мача с Додиг, Димитров вече може да се похвали с 4 победи.

Григор Димитров взе първия гейм. Хасковлията започна добре, но последва изравняване - 15:15. Макар този проблясък в играта на хърванита Димитров взе частта - 1:0.

Вторият гейм също започна добре за ракетата ни, който поведе с 40:0. Последва възможност за пробив. Първите три опита на Димитров бяха отразени от Додиг, но при четвъртия, българинът успя и така спечели и втория гейм.

В третия гейм Димитров допусна известни грешки, които позволиха на съперника му да вземе частта след пробив и да намали преднината му - 1:2. Димитров не допусна разсейване в четвъртия гейм и поведе с 40:30, отвори се възможност за пробив, който стана факт - 3:1. Петият гейм бе доста интригуващ, с интересни разигравания. Гришо за пореден път показа силна игра при мрежата и така поведе с 40:30, за да се стигне до финално разиграване, в което българинът бе безупречен - 4:1. Додиг поведе с 30:0 в началото на следващата част. Хърватинът увеличи аванса си на 40:0, когато дойде силно отигрване на Димитров от бекхенд - 15:40. Григор доведе резултата до 30:40, спаси геймбол, но след силен ас Додиг взе гейма - 2:4. Седмият гейм бе оспорван, но Григор допусна двойна грешка. Така той изостана с 0:30. Димитров успя да се поправи бързо, а резултатът стана 40:40. Хасковлията стигна и до геймбол, но след някои грешки инициативата бе подета от Додиг, който взе частта - 3:4. Опонентът на родния тенисист получи импулс в играта си и така започна умело следващия гейм. Додиг поведе с 40:15, но допусна грешка на ретур и така предимството бе за противника, а при последвала непредизвикана грешка на Гришо, Додиг спечели и този гейм и така се стигна до паритет  - 4:4.

Случващото се разгневи Димитров, който бързо спечели гейм на нула - 5:4. В решителната част пък Григор поведе с 30:0, когато дойде една негова грешка и Додиг стигна до 15:30. Димитров все пак дръпна с 40:15, а след това демонстрира безкомпромисен удар, за да спечели първия сет - 1:0.

Първият гейм на втория сет, започна чудесно за Григор, който даде само една точка на съперника си - 1:0. Григор бе колеблив във втория гейм, допускайки изоставане с 15:40. При този резултат се състоя едно хубаво разиграване, което донесе нова точка за българина 30:40. Макар и това, Додиг успя да спечели гейма и да стигне до равенство - 1:1.

В третия гейм Димитров набързо поведе с 40:0 и без проблем затвори частта - 2:1. Димитров започна добре и четвъртия гейм, поведе с 40:0, и при този резултат допусна Додиг да вземе точка, за да се стигне до хубаво разиграване и пробив за Григор - 3:1. Последва бърз гейм за Димитров и резултатът стана 4:1. Гришо даде гейм на хърватина, който намали на 2:4, а това вля сила в играта му и така в следващия гейм Додиг поведе с 30:15. Грешка на Григор даде шанс за  съперника, който направи пробив - 3:4 .

Въпреки колебанието в предходния гейм, Григор показа съсредоточеност в следващата част. Стигна се до равенство 30:30. Пред Григор се отвори шанс за пробив, който бе реализиран без много бавене - 5:3. В решителния гейм родният тенисист бе пределно концентриран и не остави никакъв шанс на съперника си - 6:4.

Противникът на Григор на полуфинала ще бъде уругваецът Пабло Куевас.