Младата ни звезда в тениса Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" при юношите до 18 години.

Поставеният под №9 български талант спечели мача си от четвъртфиналите срещу мексиканеца Сесар Рамирес за 66 минути, като хасковлията победи третия в основната схема на Корт номер 14 с 6-3, 7-5.

Димитров надигра своя съперник в първия сет и след като успя да пробие сервиса на мексиканеца в шестия гейм, грабна първата част с 6-3. Хасковлията, който наскоро направи 17 години, започна равностойно втория сет, но все пак показа своята класа и спечели мача с крайното 6-3, 7-5.

Българинът направи и четири аса срещу нито един за младия мексикански играч. Талантът ни ще играе на полуфиналите със сърбина Филип Краинович, който надви австралиеца Андрю Томас със 7-6 (7/2), 6-4. В другия полуфинал ще играят номер едно в схемата Бърнард Томич от Австралия и финландеца Хенри Континен.