Шампионът за 2017 година Давид Гофен се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1,9 милиона долара. Белгиецът постигна труден успех със 7:6(5), 7:6(2) над канадеца Денис Шаповалов и продължава пътя си към трети финал след тези през 2016 и 2017 година.

Гофен спечели 77 процента от разиграванията при вкаран първи сервис и спаси и двете възможности за пробив, които имаше Шаповалов в мача. В тайбреците на двата сета той бе повече от убедителен, макар в първия да допусна преднината му от 6:1 точки да се стопи до само една.

В четвъртфиналите в петък Гофен ще играе с южнокорееца Хьон Чун, който надигра поставения под номер 6 в схемата Марин Чилич (Хърватия) с 6:4, 3:6, 6:1.

Австралиецът Джон Милман се класира за четвъртия си четвъртфинал в турнири на АТП през този сезон след успех с 6:3, 6:2 над южноафриканеца Лойд Харис за 70 минути, а него следващ съперник ще бъде местният любимец Таро Даниел, който победи друг австралиец - Джордан Томпсън, с 6:4, 7:6(3). /БТАг