Водачът в схемата Фабио Фонини (Италия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен с награден фонд 485760 евро.

Фонини победи във втория кръг представителя на домакините Дъстин Браун със 7:6(4), 6:2.

Следващият му съперник ще бъде победителя от мача между Федерико Делбонис (Аржентина) и Томас Белучи (Бразилия).

Защитаващият титлата си и номер 2 Томи Хаас (Германия) също е четвъртфиналист, след като победи Алехандро Фая (Колумбия) с 6:2, 6:4.

В спор за място на полуфиналите Хаас ще срещне седмия поставен Андреас Сепи (Италия), който се наложи над Алберт Рамос (Испания) с 6:3, 6:4.

Напред в турнира продължава и Рикардас Беранкис (Литва) след успех над ветерана Юрген Мелцер (Австрия) със 7:6(5), 3:6, 7:6(6).