Поставеният под номер 1 в основната схема Роджър Федерер (Швейцария) се наложи с 2:6, 6:2, 6:3, 6:4 над номер 24 Фернандо Гонсалес (Чили) в първата за деня четвъртфинална среща на Откритото първенство на Франция.

За място на финала швейцарецът ще спори с победителя от срещата между Гаел Монфис (Франция) и Давид Ферер (Испания), които ще определят полуфиналиста по-късно тази вечер.

Роджър федерер срещна съпротива от чилиеца Гонсалес само в първия сет, когато загуби само с два спечелени гейма. В следващите три сета обаче швейцарецът заслужи мястото си на полуфиналите.

В първия сет Гонсалес спечели три пробива срещу Федерер и изглеждаше, че чилиецът има шанс да повтори победата си над световния номер едно, която бе постигната преди цели шест месеца в Шанхай.

"Беше много трудно. Той целеше ъглите на корта и не бях сигурен как трябва да играя срещу него. Според мен изиграх един добър мач срещу труден съперник", заяви Федерер.

След само два часа игра 12-кратният носител на титли от Големия шлем все пак спечели мача, а Гонсалес даде свобода на нервите си и строши своята ракета в червената настилка.

Другата полуфинална двойка на кортовете на Ролан Гарос ще определи дали Рафаел Надал (Испания) или Новак Джокович (Сърбия) ще играят на решаващия за титлата двубой.