Номер две в света Роджър Федерер от Швейцария се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара.

Федерер, който търси трета титла от надпреварата, победи поставения под номер пет представител на домакините Анди Родик с 6:3, 4:6, 6:4 за два часа игра.

Това бе 17-а победа за швейцареца в последните 19 мача. Шампионът от 2005 и 2006 година ще срещне на полуфиналите номер три Новак Джокович от Сърбия, който отстрани десетия в схемата французин Жо Вилфрид Цонга с 6:3, 6:4.

След като си размениха по един сет в решителния трети Федерер доминираше в сервиса и с четвъртия си пробив в мача стигна до успеха.

„Щастлив съм, че спечелих. Вече играх с него този сезон, затова имах представа за неговия тенис”, каза Федерер.

За Джокович пък това бе 21-а победа за 2009-а година, като сърбинът има и седем загуби. „Доволен съм от представянето си днес”, коментира Ноле.