Ракета номер едно в света Роджър Федерер се справи с поредното си предизвикателство на Откритото първенство на Австралия по тенис. Швейцарецът успя да обърне резултата в своя полза срещу Николай Давиденко, за да се класира за полуфиналите в Мелбърн. По този начин най-вероятно Федерер ще запази първата си позиция в ранглистата, а второто място Рафаел Надал ще отстъпи на Новак Джокович.

В изключително интересен сблъсък, Роджър Федерер се наложи с 2:6, 6:3, 6:0, 7:5 над Николай Давиденко. Срещата продължи 2 часа и 36 минути.

След като спечели първия сет, Давиденко взе подаването на Федерер в началото на втората партия, но изглежда силите му стигнаха до тук. Швейцарецът възвърна силите си, видя, че няма какво да губи и спечели втория сет с 6:3, а след това и третият, но на нула. В четвъртия, при резултат 5:5 гейма, Федерер проби Давиденко и оттам нататък не изпусна инициативата.

Съперникът на Федерер ще бъде определен от сблъсъка Новак Джокович - Жо-Вилфред Цонга.

Вчера станаха ясни и другите двама полуфиналисти – Марин Чилич и Анди Мъри.