Роджър Федерер и Хуан Мартин дел Потро ще се срещнат на финала при мъжете на Откритото първенство по тенис на САЩ. Номер 1 в света Федерер победи Новак Джокович в три сета 7:6 (3), 7:5, 7:5, а Дел Потро надигра Рафаел Надал с 6:2, 6:2, 6:2.

Швейцарецът се справи с Джокович за 150 минути игра и успя да се класира за шести пореден финал в Ню Йорк. С тази победа Федерер ще се опита да изравни рекорда на американеца Бил Тилдън от шест поредни титла на Ю Ес Оупън, поставен преди близо един век.

В първия сет Рождър Федерер спечели с тайбрек - 7:3, след като успя да надиграе своя съперник в пет от последните шест разигравания.

Останалите два сета бяха решени след пробиви на Федерер в последния гейм. Роджър Федерер спечели Откритото първенство на Франция, както и Уимбълдън тази година.

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро също се класира за финала на Откритото първенство на САЩ след победа над Рафаел Надал с 3:0 сета - 6:2, 6:2, 6:2.