Шесткратният шампион и защитаващ титлата си от миналия сезон Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2,5 милиона долара.

Поставеният под номер 2 Федерер се нуждаеше от само 20 минути, за да елиминира французина Ришар Гаске, който се отказа при 6:1 за съперника след края на първия сет заради травма на гърба.

Швейцарецът доминираше изцяло в двубоя, като не загуби нито едно разиграване при собствен сервис в мача. За място на финала той ще срещне 18-годишния хърватин Борна Чорич.

84-ият в класацията на АТП Чорич, "щастлив губещ" от квалификациите, по-рано днес отстрани изненадващо третия в схемата Анди Мъри (Великобритания) с категоричното 6:1, 6:3 за 79 минути./БТА