Двама от най-великите тенисисти Роджър Федерер и Рафаел Надал започнаха по великолепен начин участието си на първия турнир от сериите Мастърс за годината в Индиън Уелс. Те стартираха с експресни победи във втория кръг, от който се включиха директно в основната схема.

Швейцарецът среща германеца Петер Гойовчик и за по-малко от 80 минути го победи с 2:0 сета (6:1, 7:5). Първата част на този мач беше без никаква интрига, но във втората имаше доста интересни моменти. Гойовчик поведе с пробив, който обаче Маестрото върна за 2:3.

Класата на швейцареца си каза думата и в 11-ия гейм той отново взе подаването на съперника си, преди да затвори мача на свой сервис. Така бившият номер едно се класира за третия кръг, където ни очаква суперсблъсък със сънародника му и добър негов приятел Стан Вавринка.

Носителят на три титли от Големия шлем стигна до тази фаза след маратонска победа над унгареца Мартон Фучович с 2:1 сета (6:4, 6:7, 7:5). Двамата престояха на корта цели три часа и половина, но в крайна сметка нервите и класата на Стан се оказаха по-здрави и той измъкна успеха.

Никакви подобни затруднения нямаше за Рафаел Надал. Испанецът смачка 192-ия в света Джаред Доналдсън с 6:1, 6:1. Интересното е, че въпреки изразителния успех и липсата на драматични моменти в този мач, той продължи същото време, колкото този на Федерер, в който имаше доста повече интрига, поне във втория сет.