Номер 2 в света Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Полуфиналистът от 2007 и 2008 година Джокович отстрани номер 13 Ришар Гаске (Франция) с 6:4, 6:4, 6:2 за 1:47 часа.

24-годишният белградчанин пласира 34 печеливши удара и не допусна нито един пробив. Джокович направи само по един пробив в първите два сета, а в третия даде само два гейма на представителя на домакините.

Така Ноле записа 41-а поредна победа през годината и се доближи на един успех от рекорда на Джон Макенроу за най-добър старт на сезона от 1984 година.

Сърбинът продължи победната си серия на общо 43 мача. В следващия кръг съперник на Джокович ще бъде Фабио Фонини (Италия).