Шампионът от 2009 година Роджър Федерер (Швейцария) се класира без особени затруднения за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 3 Федерер се справи с 14-ия в схемата Станислас Вавринка (Швейцария) с 6:3, 6:2, 7:5 за 1:46 часа. 29-годишният швейцарец наниза 8 аса и допусна само един пробив в мача. Той пласира 32 печеливши удара срещу само 19 на съперника си.

Федерер взе първия сет само за 25 минути, а след това спечели и втората част след още 31 минути. Бившият номер 1 губеше с 0:3 и 1:4 в третия сет, който продължи 50 минути, но успя да изравни - 5:5. След това швейцарецът направи пробив и при свой сервис гейм стигна до победата.

На мача присъства френският баскетболист от НБА Тони Паркър. Следващият съперник на швейцареца ще бъде победителят от мача между Давид Ферер (Испания) и Гаел Монфис (Франция). За четвъртфиналите се класира и Фабио Фонини (Италия), който в маратонски мач отстрани Алберт Монтанес (Испания) след 4:6, 6:4, 3:6, 6:3, 11:9.

49-ият в световната ранглиста италианец ще играе за пръв път в кариерата си на четвъртфинал в турнир от Големия Шлем, а срещата продължи 4:22 часа.

В петия сет Фонини направи пробив за 10:9 и с печелиш удар от бекхенд в следващия гейм спечели двубоя.

На четвъртфиналите Фонини ще играе с победителя от мача между номер 2 в света Новак Джокович (Сърбия) и Ришар Гаске (Франция).