Поставеният под номер 3 Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис, след като се наложи над Уейн Одесник (САЩ) със 7:5, 6:4, 6:2.

Победителят от Австралия предизвика учудване по трибуните, след като остави непоставения американец да спечели цели пет гейма в първия сет.

Останалата част от срещата обаче протече според очакванията и Джокович загуби само шест гейма в следващите два сета, записвайки 10 аса. В следващия кръг сърбинът среща Пол-Анри Матийо (Франция), който отстрани трудно Едуардо Шванк (Аржентина) със 6:2, 6:3, 3:6, 7:6.

Домакините също имаха повод за радост, след като парижанинът Мишел Лодра победи Симоне Болели (Италия) със 7:6(2), 6:4, 7:6 и за втори път в кариерата си след 2004 година се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос". 28-годишният Лодра наниза 41 печеливши удара и затвори мача за 2:34 часа.