Двама български тенисисти достигнаха до четвъртфиналите на турнира от сериите Фючърс в Русе.

В мач от втория кръг поставеният под №8 в основната схема Александър Лазов победи квалификанта Мартин Беран с 6:1, 6:3. В битка за място на полуфинал Лазов ще се изправи срещу четвъртия в схемата Педро Мартинес Портеро.

Другият българин в топ 8 в Русе е младият талант Александър Лазаров, който продължава отличното си представяне, след като през миналата седмица бе на полуфинал в Созопол.

18-годишният тенисист, който все още няма класиране в световната ранглиста, победи с 6:4, 7:5 румънеца Теодор-Дачиан Крачун, който пък бе надиграл Калоян Вълчев с 6:0, 6:2 в първия кръг.

Съперник на Лазаров на четвъртфинала ще бъде №1 в схемата Рубен Рамирес Идалго, който се справи с 6:1, 6:4 с 15-годишния Адриан Андреев.

Андреев участваше в турнира с покана от организаторите и постигна победа в дебюта си при мъжете преди да преклони глава пред световния №252, който е по-възрастен от него с 23 години.

Загуба претърпя и Серафим Грозев, който бе надигран от Рикардо Родригес-Паче с 6:1, 6:2.