Миналогодишният вицешампион Милош Раонич се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Щутгарт с награден фонд 679 хиляди евро.

Поставеният под номер 6 Раонич пласира 24 аса при драматичния успех над французина Жо-Вилфрид Цонга 6:4, 6:7(5), 7:6(1) след почти два часа игра.

Канадецът реализира единствения пробив в мача в първия гейм, след което запази преднината си, за да поведе в резултата.

До края двамата сервираха солидно и си размениха по един тайбрек, като Цонга спечели първия след единствен мини-пробив за 6:4 точки, а във втория Раонич триумфира със серия от седем поредни точки.

Следващият съперник на канадеца ще бъде Мартон Фучович от Унгария, който отрази три мачбола и елиминира четвъртия в схемата грузинец Николоз Басилашвили с
със 7:6(4), 2:6, 7:5.

Басилашвили пропусна възможностите си да стигне до победата при 5:4 гейма и подаване на съперника в третия сет, след което Фучович взе 9 от последните 12 разигравания, за да триумфира./БТА