Номер 7 в света Доминик Тийм (Австрия) отстрани Рафаел Надал с 6:4, 6:3 на четвъртфиналите на турнира в Рим от сериите “Мастърс 1000”.

Поставеният под номер 8 в схемата нанесе първа загуба на испанеца на клей през този сезон. Световният номер 4 Надал последователно спечели трофеите в турнирите в Монте Карло, Барселона и Мадрид.

Доминик Тийм срещу Рафаел Надал

източник: Gulliver/Getty Images

Срещата започна с пробив на Тийм, който бе затвърден във втория гейм. Надал допусна и втори брейк при 4:1. Австрийският тенисист можеше да затвори сета при 5:2, но испанецът успя да върне един пробив и да го затвърди. Тийм обаче спечели следващото си подаване и поведе с 1:0.

Вторият сет започна равностойно, като двамата играчи се разменяха геймове до седмия. При 3:3, австриецът отново проби Надал, а след това спечели подаването си след цели три брейкпойнта за испанеца. Тийм обаче запази спокойствие и в следващия гейм проби за пети път Надал, осигурявайки си победата в мача.

Иснър и Зверев се класираха за полуфиналите в Рим

На полуфинал, Тийм ще се изправи срещу победителя в двубоя между Хуан Мартин дел Потро и Новак Джокович.