Украинецът Александър Долгополов се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 624 340 долара.

Долгополов надделя над поставения под номер 4 в схемата Пабло Кареньо Буста от Испания със 7:5, 6:2 за 68 минути.

66-ият в световната ранглиста украинец загуби първото си подаване в мача, но веднага из-равни, а след това стигна и до пълен обрат с решаващ пробив в 12-ия гейм.

Във втората част Долгополов поведе с 3:0 и нямаше проблеми до края.

Така той се класира за първия си финал в турнирите на АТП от края на февруари 2014 година в Рие де Жанейро.

В търсене на трета титла в кариерата си и първа от 2012 година насам Долгополов ще се изправи на финала срещу победителя от двубоя между водача в схемата Кей Нишикори  и участващия с "уайлд кард" представител на домакините Карлос Берлок, които играят по-късно тази вечер.