Хуан Матрин Дел Поро спечели инфарктния финал на Индиън Уелс срещу шампиона от на 2017 година и световен номер 1 Роджър Фердерер. Аржентинецът спаси три мачбола, за да се поздрави с успеха след 6:4, 6:7(8) и 7:6(2). Това бе и първа Мастърс титла за Дел Потро.

Същевременно победната серия на швейцарската легенда бе спряна на 17 поредни успеха от началото на кампанията.

Дел Потро спечели с лекота първия сет. Сервисът на аржентинеца вървеше добре, като той направи и един пробив. Във втория сет играта бе много равностойна, като се стигна до 6:6 гейма. Тайбрекът бе спечелен от Маестрото, който допусна един пробив, но реализира два спрямо своя опонент.

Третият сет бе също така наситен със силни емоции като втория. Двамата тенисисти се пробиха по веднъж, а Дел Потров спаси три мачбола, за се докара резултата до 6:6 гейма и решителен тайбрек. В него Дел Потро демонстрира впечатляваща концентрация. Реализира три пробива, като само веднъж загуби подаването си и в крайна сметка след 2 часа и 42 минути се поздрави с победата.