Руският тенисист Николай Давиденко сложи край на безкрайната си негативна серия срещу Роджър Федерер и отстрани световния номер едно в полуфиналите на ATP Мастърс Тур-а в Лондон.

Руснакът, който бе загубил всичките си 12 предишния мача с феномена от Базел, показа истинска класа пред около 17 500 зрители в "О2 Арена" на брега на Темза и победи швейцареца с 6-2, 4-6, 7-5, с което се класира за финала на последния турнир за сезона за втора поредна година.

Давиденко проби сервиса на своя съперник при 5-5 в решаващия трети сет и съвсем спокойно си го спечели със 7-5, побеждавайки номер едно в света за час и 55 минути.

Руският състезател ще играе на утрешния финал с победителя от мача между другите двама полуфиналисти - шведа Робин Сьодерлинг и аржентинеца Хуан Мартин дел Потро.