Давид Гофен започна участието си на турнира в Ротердам с победа над французина Никола Маю - 6:1, 6:3 за само 64 минути.

Финалистът от миналата година мина скоростно през първия сет, след като проби съперника на два пъти и в същото време му даде само пет точки на свой сервис. Маю, който влезе в основната схема като "щастлив губещ" на мястото на сънародника си Беноа Пер, започна отлично втората част и поведе с 2:0. Гофен обаче даде само още един гейм на съперника до края на мача.

В следващия кръг белгиецът ще срещне Фелисиано Лопес, който победи шампиона от 2016-а Мартин Клижан с 6:3, 7:6(4).

В мач между последните два шампиона в Сидни, този от 2018-а Даниил Медведев победи този от 2017-а Жил Мюлер с 6:4, 7:6(9) за точно два мача.

Филип Колшрайбер пък разочарова друг руснак, постигайки впечатляващ обрат с 3:6, 7:6(1), 7:6(5) над Карен Хачанов.

Германецът бе без победа през 2018-а, но срещу Хачанов бе по-добър в решителните моменти и си осигури вероятен сблъсък във втори кръг с Роджър Федерер.