Британецът Даниел Еванс сложи край на серията си от шест загуби и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Маракеш (Мароко) от сериите АТП 250 с награден фонд 562 815 евро.

Поставеният под номер 2 в схемата Еванс победи Алексей Попирин (Австралия) с 6:1, 6:3 а 75 минути.

Попирин, номер 95 в света, загуби първия сет след само 27 минути. Вторият сет се игра равностойно до 2:2, след което британецът взе четири от следващите пет гейма и затвори двубоя с третия си мачбол.

В спор за място на полуфиналите Еванс ще срещне Андреа Вавасори (Италия), който елиминира Хауме Мунар (Испания) с 6:7(4), 7:6(6), 6:4 за 3:15 часа на корта.

Водачът в схемата Лоренцо Музети (Италия) също продължава на четвъртфиналите след успех над Юго Гастон (Франция) с 6:2, 6:3.

Номер 4 Талон Грийкспоор (Нидерландия) елиминира Елиас Имер (Швеция) с 1:6, 6:3, 6:4, а Кристофър О'Конъл (Австралия) победи третия поставен Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:7(8), 6:4, 6:0.

БТА / Автор: Ива Кръстева