Жо-Вилфред Цонга започна с труден успех участието си на "Ейгън Чемпиъншип" в Куинс Клъб, след като победи Едуар Роже-Васлен с 6-3, 6-7(2), 6-3.

Цонга бе много стабилен на собствен сервис и не допусна нито един пробив в мача, но въпреки това трябваше да играе трети сет, преди да стигне до победата след час и 49 минути. На осминафиналите французинът ще срещне Игор Сайслинг от Холандия, който победи Денис Истомин в два сета. За осминафиналите се класира и квалификантът Фелисиано Лопес, който се справи с Жулиан Бенето със 7-6(5), 6-4. Томаш Бердих стана първият тенисист, класирал се за четвъртфиналите, след като победи Грега Земля с 6-3, 6-4.

Големият фаворит Анди Мъри също спечели мача си срещу Никола Маю с 6-3, 7-6 (4). Заради дъжда мачът продължи два дни, а Мъри, както и Цонга ще трябва да играе втори мач този ден. Негов съперник ще бъде Маринко Матошевич.