Поставеният под номер 1 Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис във френския град Марсилия с награден фонд 668485 евро.

Циципас постигна първи успех в третото си участие в надпреварата, след като се справи с поляка Хуберт Хуркач с 6:4, 6:2 само за 59 минути.

20-годишният грък взе 85 процента от разиграванията при вкаран първи сервис (28/33) и не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

Циципас, полуфиналист от Откритото първенство на Австралия, взе първия сет с късен брейк, а във втората част направи серия от четири поредни гейма, за да триумфира.

Михаил Кукушкин от Казахстан елиминира четвъртия в схемата Денис Шаповалов (Канада) с 6:4, 7:6(4) за 82 минути и също достигна до четвъртфиналите.

19-годишният Шаповалов пласира 18 аса и загуби само 8 точки на първи сервис (34/42), но беше пробит в седмия гейм на първия сет, а във втората част се стигна до тайбрек, в който 31-годишният Кукушкин поведе с 4:0 и това се оказа решаващо.

Двукратният шампион Жил Симон намери място в топ 8 на турнира след обрат срещу германеца Петер Гойовчик с 4:6, 6:4, 6:2. 34-годишният Симон, победител в турнира през 2007 и 2015 година, загуби първия сет с късен брейк, но във втората част поведе с 4:1 по пътя си към изравняването на резултата. Той беше още по-убедителен в третия сет, в който даде само два гейма на съперника./БТА