Поставеният под номер 2 в схемата Стефанос Циципас (Гърция) и олимпийският шампион Александър Зверев (Германия) се клаисраха за четвъртия кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9,15 милиона долара. Циципас победи Фабио Фонини (Италия) с 2:6, 6:3, 6:4 за 2:04 часа и за първи път достига до тази фаза на надпреварата.

В решителния третия сет гръцкият тенисист стигна до пробив в петия гейм и затвори срещата с втория си мачбол. В спор за място на четвъртфиналите Циципас ще играе срещу номер 22 Алекс де Минор (Австралия), който елиминира 13-ия поставен Кристиан Гарин (Чили) с 6:4, 6:2.

Олимпийският шампион и номер 3 в схемата Александър Зверев (Германия) победи Анди Мъри с 6:4, 7:6(4) и постигна първа победа в кариерата си над британския бивш номер 1 в света. Мъри поведе с 3:0 в първия сет, но загуби следващите пет поредни гейма.

Въ втората част двамата си размениха по два пробива, но в тайбрека Зверев поведе с 5:2 и спечели със 7:4. "Щастлив съм как премина всичко мина. Мисля, че беше много забавен мач. Беше доста високо ниво, така че съм щастлив, че спечелих", каза германеца.

"Физически това е най-доброто представяне за мен от доста време, но все още имам проблеми в играта си", каза Мъри. Следващият съперник на Зверев е номер 14 Гаел Монфис (Франция), който елиминира Кевин Андерсън (Южна Африка) със 7:5, 6:2 за 1:39 час

Номер 10 в схемата и двукратен шампион от "София Оупън" Яник Синер (Италия) също продължава надпред, но без игра, след като Джон Иснър (САЩ) се отказа поради контузия. Американецът Тейлър Фритц елиминира петия поставен Матео Беретини (Италия) с 6:4, 6:3, а Карен Хачанов (Русия) отстрани номер 12 Пабло Кареньо Буста (Испания) с 6:0, 6:4.

В следващия кръг продължава и Николоз Басилашвили (Грузия), който спечели срещу Алберт Рамос-Виньолас (Испания) с 4:6, 7:6(2), 6:2 за 2:25 часа.