Световният №3 Марин Чилич започна по отличен начин своето участие на турнира от високата категория АТР 500 в Рио де Жанейро.

В първия си мач поставеният под №1 победи квалификанта Карлос Берлок с 6:3, 6:2 за 80 минути игра.

"Чувствам се добре. Беше солиден мач, първият ми на клей. Не бих казал, че играх много добре. Играх добре. В критичните моменти играх своята игра, много офанзивно и като цяло контролирах добре мача."

Чилич загуби само три точки на първи сервис в целия мач и спаси и трите шанса за пробив на съперника. За него обаче може да предстои много любопитен мач във втори кръг с Гаел Монфис. Французинът обаче първо ще трябва да преодолее Орасио Себайос.

Четвъртият поставен Алберт Рамос-Виньолас също продължава напред, въпреки че имаше много по-сериозни трудности. Испанецът губеше с 2:4 в последния сет, но все пак победи с 6:3, 3:6, 6:4 местния любимец Рожерио Дутра Силва. Неговият следващ съперник е чилиецът Николас Яри, който се справи с ветерана Гийермо Гарсия-Лопес с 6:3, 7:6(3). Друг ветеран в лицето на Фернандо Вердаско се нуждаеше от три сета срещу Леонардо Майер - 6:2, 3:6, 6:3.

Най-интересните мач за деня бе между Фабио Фонини и първата ракета на Бразилия Томас Белучи. Италианецът губеше със сет и 0:4 във втория преди да стигне до невероятния обрат с 6:7(5), 7:5, 6:2.
При 6:5 и сетбол във втория сет, 21-ият в света спечели невероятно разиграване, след като изпусна ракетата си при сервис.

Негов следващ съперник е сензацията от Аустрелиън Оупън Тенис Сандгрен. Той отстрани шампиона от Кито Роберто Карбайес Баена след отказване на испанеца в третия сет.