Марин Чилич се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Санкт Петербург (Русия) с награден фонд 932370 долара. Хърватинът се наложи над представителя на домакините Карен Хачанов с 6:4, 6:7(1), 6:4.

Хърватинът, който миналата седмица отстъпи на Аслан Карацев на финала в Москва, стигна до преднина в сетовете, след като реализира един-единствен пробив в десетия гейм. Втората част започна с брейк за шестия в схемата Хачанов, но той бе върнат от Чилич в четвъртия гейм. В тайбрека обаче руският му опонент доминира и спечели със 7-1 точки.

В заключителния сет Хачанов дръпна с пробив и 4-1, но допусна срив и Чилич триумфира след пет безответни гейма на сметката си. В спор за място на полуфиналите той ще се изправи срещу победителя от Роберто Баутиста-Агут и Маккензи МакДоналд.

Четвъртият в схемата Аслан Карацев от Русия загуби от австралиеца Джон Милман с 3:6, 2:6.

Участието си в Санкт Петербург приключи и осмият в схемата Себастиан Корда от САЩ, който отстъпи на нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 2:6, 5:7.