България загуби с 1:2 победи от Ирландия в решаващия плейоф за промоция в група II на зона Европа/Африка на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

В решаващия мач на двойки Димитър Кузманов и Александър Лазов претърпяха поражение от Сам Бари и Дейвид О'Хеър с 1:6, 6:7(6) на твърдите кортове в комплекса "Санта Марина" край Созопол.

Островитяните доминираха в първия сет, който спечелиха с пробиви във втория и в шестия гейм.

Във втората част българите показаха характер и на два пъти успяха да изравнят след пробив пасив, включително и при 4:5, когато съперниците им сервираха за мача.
В тайбрека Кузманов и Лазов дръпнаха с 6:4 точки и имаха два поредни сетбола, но загубиха следващите четири разигравания, а с това и срещата.

Така България ще играе в група III на турнира и през следващия сезон, докато Ирландия спечели промоция за по-горната дивизия.

В първия сингъл за деня Кузманов даде аванс на домакините след труден успех над Бари с 4:6, 6:3, 7:6(6), но след това Александър Лазов загуби от Джеймс МакГий с 2:6, 6:4, 1:6.