Жоао Фонсека не успя да зарадва своите сънародници на турнира в Рио Де Жанейро. Броени дни след като вдигна своята първа титла на ниво ATP, в Буенос Айрес, младокът загуби още на старта на родна земя от французина Александър Мюлер.
Фонсека обаче е напълно наясно, че нищо не идва даром в световния тенис и бразилецът знае, че пред него предстои още много работа.
„Не е приятно да загубиш още в първи кръг пред своите сънародници, но това е част от спорта. След титлата в Буенос Айрес, изглежда, че не успях да се настроя по правилния начин най-вече психически и съжалявам, че не съумях да изиграя поне няколко мача пред най-добрите фенове в света. Напълно наясно съм, че след един трофей, много трудно мога да очаквам втори пореден триумф, не съм наивен и зная как работи съвременния тенис и не си правя илюзии. Това е част от процеса и е съвсем в реда на нещата да има и загуби. Позитивното е, че ако остана здрав, тепърва ще имам възможността да играя още много пъти в Рио, и се надявам, че един ден ще спечеля титлата. Имам още много какво да уча и накъде да се развивам, но смятам, че вървя в правилната посока“, каза Фонсека.
Съвсем наскоро стана ясно, че 18-годишният тенисист ще се изявява и за първи път на турнир от Мастърс сериите, като това ще се случи на надпреварата в Индиън Уелс, където талантливият състезател получи „Уайлд кард“ за основната схема.
Коментирай