Братята Боб и Майк Брайън спечелиха за четвърти път  титлата на двойки на финалния турнир на АТП в Лондон с награден  фонд 6,5 милиона долара. Поставените под номер 1 близнаци победиха в спора за трофея седмите  в схемата Иван Додиг (Хърватия) и Марсело Мело (Бразилия) с  6:7(5), 6:2, 10-7 след 85 минути игра.

Така 36-годишните американци заслужиха десетия си трофей за сезона и общо 103-а титла при професионалистите като дует.

Първата част премина без пробиви, а Додиг и Мело поведоха с  4:0 точки в тайбрека. Братята Брайън изравниха при 5:5, но след  това загубиха две поредни разигравания, а с това и сета.

Във втората част американците пробиха рано и дръпнаха с 4:1, а след това достигнаха и до втори пробив в осмия гейм, с което  изравниха резултата. Така победителят трябваше да бъде определен в шампионски  тайбрек до 10 точки.

Близнаците пропиляха ранен аванс от 3:1, но след 3:4 те  взеха четири поредни разигравания. Додиг и Мело намалиха до 7:8, но за повече нямаха сили. Така американците, които през миналия сезон загубиха на  финала, този път успяха и вдигнаха купата за четвърти път след  2003, 2004 и 2009 година.

Додиг и Мело пък останаха само с една титла като двойка,  която спечелиха на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай през  миналата година. През този сезон те достигнаха до четири финала, но така завършиха без трофей./БТА