Матео Беретини се класира за финала на турнира в Белград с награден фонд от 650 хиляди евро. Поставеният под номер две в схемата италианец победи трудно с 6:1, 6:7 (5), 6:0 Таро Даниел.

25-годишният Беретини, заемащ десето място в световната ранглиста, постигна два пробива в първия сет, за да поведе в резултата.

Италианският тенисист спечели подаването на японеца още в първия гейм на втората част, но Даниел изравни за 5:5, когато Беретини сервираше, за да приключи срещата.

В тайбрека японецът победи със 7:5, но след това Матео Беретини спечели следващите шест гейма, за да се поздрави с крайния успех след 130 минути на корта.

На финала в сръбската столица италианецът ще се изправи срещу руснака Аслан Карацев, отстранил изненадващо лидера в световната ранглиста и представител на домакините Новак Джокович.

Карацев и Беретини ще играят за първи път един срещу друг на ниво ATP, а италианецът има три спечелени титли на сингъл в кариерата си до момента.