Бившият шампион Матео Беретини се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей ATP-250 в Гщаад (Швейцария) с награден фонд от 579 320 евро. Италианецът, поставен под номер 6, постигна убедителна победа с 6:4, 6:2 срещу колумбиеца Даниел Галан.

Галан, който се намира на 142-ро място в световната ранглиста, водеше с 4:2 в първия сет, но Беретини показа характер и обърна резултата до 6:4. Във втората част италианският тенисист не срещна никакви трудности и приключи мача при първата си възможност след 80 минути игра.

В следващия кръг Матео Беретини ще се изправи срещу Феликс Оже-Алиасим. Поставеният под номер 3 канадец победи със 7:6 (6), 6:2 Яник Ханфман от Германия.

Вторият в основната схема, французинът Юго Юмбер, отпадна от турнира след поражение със 7:6 (2), 2:6, 3:6 срещу квалификанта Густаво Ейде. На четвъртфиналите бразилецът ще играе срещу Куентен Алис. Френският представител, който също премина през квалификациите, елиминира представителя на домакините Лукаш Клайн след 6:3, 6:7 (7), 4:6.