Грузинецът Николос Басилашвили победи миналогодишния шампион Леонардо Майер с 6:4, 0:6, 7:5 в Хамбург и спечели първа титла в професионалната си тенис кариера.

Въпреки че през целия мач не успя да заиграе добре на първи сервис, Басилашвили връщаше отлично ударите на Майер и го проби в деветия гейм, за да поведе в сетовете.

Аржентинецът, който има две титли на клея в Хамбург, отговори с три пробива и 6:0 във втория сет, с което изпрати мача в решаваща част. Тя започна равностойно, но Басилашвили стигна до решаващия пробив в 11-я гейм и затвори срещата на собствен сервис.

"Страхотен мач. Уморен съм, защото изиграх седем двубоя, но наистина оставих сърцето си тук. Сигурен съм, че това важи и за другите, но този момент е за мен. Няма да го забравя", каза грузинецът.

Басилашвили успя да спечели титла от третия опит, след като загуби финалите в Мемфис през 2017-а година и в Кицбюел през 2016-а. Той е и четвъртият квалификант с трофей през този сезон.