Поставеният под номер 4 на турнира в Бризбейн австриец Доминик Тийм е съперникът на първата тенис ракета на България Григор Димитров на четвъртфиналната фаза на надпреварата. Тийм срази със 7:6(5), 6:3 представителя на домакините Сам Грот за час и половина.

В първия сет двамата бяха изключително стабилни при подаванията си и не допуснаха сериозни грешки. Грот пропиля четири възможности за пробив в два поредни гейма на Тийм, който дочака своя миг в тайбрека. Австриецът направи пробив още при първата точка в тайбрека, но нещата отново се завързаха, след като Грот успя да изравни резултата за 3:3. Все пак австралиецът допусна груба грешка, която му коства загубата в тайбрека с 5:7 точки.

Доминик Тийм направи само един пробив във втория сет, но той се оказа достатъчен. Световният номер 8 реализира първата открила му се възможност за пробив в осмия гейм на втория сет, за да поведе с 5:3. След това австриецът бе повече от безкомпромисен и затвори мача на 0.

Григор Димитров, който е поставен под номер 7 в турнира елиминира Никола Маю за малко повече от час с 6:2, 6:4.