Отборите на Испания и Аржентина са само на една победа от финала за купа Дейвис, след като спечелиха първите два сингъла срещу миналогодишните финалисти САЩ и Русия. Испанците водят с 2:0 срещу носителя на трофея, а аржентинците - със същия резултат срещу вицешампиона Русия.

Световният номер 1 Рафаел Надал даде аванс на иберийците, надигравайки Сам Куери с 3:1 сета. Надал загуби първата част след тайбрек - 5:7 точки, но в следващите три бе безапелационен - 6:4, 6:3, 6:4.

Истински трилър предложи на зрителите вторият сингъл между Давид Ферер и бившия номер 1 Анди Родик. Представителят на домакините измъкна първата част след тайбрек със 7:5 точки, но бе сразен в следващите две - 2:6, 1:6. Все пак Ферер успя да изравни след 6:4 в четвъртия сет, а по-късно триумфира с 8:6 в решителната пета част.

В Буенос Айрес домакините засега не срещат съпротива от "Сборная". Давид Налбандиан надигра Игор Андреев в три сета - 7:6, 6:2, 6:4, а със същият резултат нашумелият в последно време Хуан Мартин дел Потро се наложи над шестия в света Николай Давиденко.